Ako vyčistiť nádobu na prach ES62 Electrolux 600: Tipy a triky pre dlhšiu životnosť

Pravidelné čistenie nádoby zabezpečí 100% funkčnosť a výdrž tyčového vysávača Electrolux 600 ES62. V tomto článku vám povieme ako vyčistiť nádobu na prach ES62.

Čistý a zdravý domov začína s pravidelným čistením. A jedným z kľúčových krokov k udržaniu čistoty vo vašom dome je starostlivosť o nádobu na prach vášho tyčového vysávača Electrolux ES62. Táto nádoba zohráva kľúčovú úlohu pri uchovávaní prachu, alergénov a nečistôt, ktoré vysávač zachytí počas svojej práce. Pravidelné čistenie tejto nádoby nie je len hygienickou povinnosťou, ale aj spôsobom, ako zabezpečiť optimálnu výkonnosť vášho vysávača a zdravé prostredie pre vašu rodinu. V tomto článku „Ako vyčistiť nádobu na prach ES62“ vám poskytneme užitočné tipy a rady, ako správne a efektívne udržiavať nádobu na prach vášho tyčového vysávača Electrolux ES62, aby bol váš dom vždy čistý a zdravý.

Obsah:

  • Vysypanie hrubej špiny
  • Vyčistenie kovového filtra
  • Vyčistenie penového filtra
  • Umytie hlavnej nádoby
  • Vysušenie nádoby

1. Vysypanie hrubej špiny

Hrubú špinu v nádobke vysypte do odpadkového koša alebo toalety. Ak ste povysávali nejaké cudzie predmety (hračky, lego, skrutky a iné malé časti) odporúčame ich najprv vybrať z nádobky a opláchnuť pre spätné použitie. Zvyšok odpadu môžeme vysypať do koša/toalety.

2. Vyčistenie kovového filtra

Omotané vlasy a iné dlhšie nečistoty odstránime z kovového cyklónového filtra a umyjeme pod tečúcou studenou alebo vlažnou vodou. Pre lepšie vyčistenie môžete použiť mini kefku pribalenú zo spodku prachovej nádobky.

3. Vyčistenie penového filtra

Z cyklonového filtra vyberte penový filter po otvorení dvierok a vyumývajte ho vlažnou vodou (MAX 40°C) z každej strany a dôkladne vymyte prachové častice. Filtre po opotrebovaní treba vymeniť za nové ESKQ9. Balenie obsahuje aj HEPA filter do zadnej časti hlavnej jednotky.

Umytie penového filtra

4. Umytie hlavnej nádoby

Po odstránení filtrov z hlavnej nádoby ju poriadne vypláchnite vodou prípadne hubkou alebo jemnou kefkou.

Tip: Plastový šnek s gumenou membránou vo vstupnej časti je možné vytlačiť palcom von a poriadne poumývať aj membránu aj nádobu. (viď foto)

Umytie hlavnej nádobky

5. Vysušenie nádoby

Po dôkladnom vysušení nádoby je potrebné nechať vysušiť všetky časti aspoň 24h na slnku alebo dlhšie na voľnom vzduchu bez priameho slnečného žiarenia. (Hlavnú jednotku s batériou nenechávajte na priamom slnečnom žiarení!)

Sušenie nádobky (ilustračná fotka: jednotku s batériou odložte naspäť do stojanu)

Záver a tip pre starostlivosť o prachovú nádobu

Pravidelným a dôkladným čistením predĺžite životnosť vašeho tyčového vysávača a zvýšite výkon pri vysávaní. Nezabudnite taktiež vymeniť aspoň raz ročne HEPA filter umiestnený v zadnej časti ručnej jednotky. Ak potrebujete poradiť alebo opraviť vysávače neváhajte nás kontaktovať TU.

Pre osvieženie vzduchu pri vysávaní môžete použiť tyčinky do vysávača a vložiť ich medzi kryt filtra a filter.

  • Citrón a Verbena – vôňa MFLV
  • Orient a Jantár – vôňa MFOA
  • Čistá bielizeň – vôňa MFLI
  • Levanduľa – vôňa MFLA

Pridaj komentár